-->

Praca biurowa a niepełnosprawność

Wypadki czy błędy genetyczne często są powodem niepełnosprawności ruchowej, nie musi to jednak oznaczać niepełnosprawności w pracy. Coraz częściej władze starają się aktywizować osoby częściowo niepełnosprawne. Akcja „Pełnosprawni w pracy” to inicjatywa jak najbardziej warta pochwały. W naszym kraju jedynie 15% niepełnosprawnych pracuje, a w zdecydowanej większości wykonują swoją pracę lepiej niż pełnosprawni koledzy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że niepełnosprawność wprowadza pewne ograniczenia, są jednak prace, które jak najbardziej pozwolą się realizować niepełnosprawnym, począwszy od biur rachunkowych, a kończąc na pracy w mediach.

Osoba niepełnosprawna pracując w biurze rachunkowym często oddaje się swojemu zajęciu, czuje także większe zaangażowanie, głównie ze względu na konkurencję „pełnosprawnych” kolegów. Osoby z ograniczoną sprawnością często starają się udowodnić swoją wartość i w reasumpcji okazują się nawet lepszymi pracownikami. Taki bardziej sprawny, ale niepełnosprawny ruchowo pracownik może być dość solidną motywacją dla pozostałych. Pracując w biurze rachunkowym nie musimy wykonywać żadnych ewolucji, a można nawet pracować zdalnie.

Nowoczesne firmy, korzystające z komputeryzacji i innych nowoczesnych rozwiązań technologicznych wcale nie wymagają od pracownika codziennych wizyt w biurach, wystarczy wideokonferencja, kontakt mejlowy oraz telefon. Niepełnosprawny musi mieć jedynie dostęp do internetu, komputer i telefon. Dla pracodawcy w tym wypadku zupełnie nie będzie miało znaczenia czy pracownik porusza się na nogach czy na wózku.

KONTAKT

Napisz lub zadzwoń

AKTY PRAWNE

Poznaj swoje prawa

Copyright © 2013 - Specjal-Pracadlaniepelnosprawnych.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone