Każda osoba niepełnosprawna, bez względu na stopień niepełnosprawności, w tym orzeczenie o stopniu znacznym lub o „całkowitej niezdolności do pracy”, zgodnie z art. 13. ust 4 Ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2004 Nr 39, poz. 353, z późn. zm.), zachowuje zdolność do pracy w warunkach określonych w przepisach o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Znaczny odsetek osób niepełnosprawnych może pracować zawodowo, mimo przyznania takiej osobie Pierwszej Grupy Inwalidzkiej, co nie jest tożsame z bezwzględnym i dożywotnim zakazem wykonywania pracy zarobkowej. Przede wszystkim o tym, czy dana osoba może pracować lub nie na danym stanowisku – w konkretnej firmie – decyduje za każdym razem lekarz medycyny pracy. Również on rozstrzyga o potencjalnym wymiarze godzin wykonywanej pracy, a także o ewentualnych czynnościach, które osoba niepełnosprawna może lub nie powinna wykonywać.
Aby pracodawca mógł zatrudnić osobę niepełnosprawną, musi otrzymać od niej kilka podstawowych informacji:
Ponadto pracodawca:
Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej przez pracodawcę wymaga spełnienia kilku istotnych warunków:
Umożliwiamy każdej osobie niepełnosprawnej podjęcie pracy na stanowiskach: Portier/Dozorca oraz Księgowa/Księgowy. Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://specjal-pracadlaniepelnosprawnych.pl/k/oferty/.
Dołącz do nas! Pomożemy Ci zrealizować się zawodowo i ustabilizować finansowo!
Copyright © 2013 - Specjal-Pracadlaniepelnosprawnych.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone